Hodnocení kavárny

   Článek ze serveru iList.cz

V ulici Řetězová se nachází stejnojmenná literární kavárna, kde se i v centru Prahy dá v klidu vypít šálek čaje či kávy. Literární kavárna Řetězová se nachází na půl cesty mezi Mariánským náměstím, kde je Ústřední knihovna, a Národní třídou.

Při vstupu do kavárny se člověk ocitne v příjemném prostředí domu Starého Města. Mírnou nevýhodou je, že se v kavárně nachází stoly spíše větší. Může se proto stát, že během rušného provozu, nenajdete místo. Tedy pokud si nebudete chtít k někomu přisednout. Druhé menší minus jsou ne příliš pohodlné židle. Zajímavě však působí jejich různorodost, neboť u jednoho stolu nejsou vždy stejné židle, což spolu s místností dělá, možná trochu překvapivě, zajímavou atmosféru.

Ale nápoje jsou dobré. Jejich ceny nejsou ničím výjimečné – přiměřené množství a poloze kavárny. Espresso nebo čaj vás vyjde na 24 korun. A například velká horká čokoláda je k dostání za 48 korun. Obsluha je příjemná a hezky se na vás usměje. Také vás nechá si v klidu vybrat, pokud zrovna nevíte, na co máte chuť. Stejně jako jsem nevěděl já. Mimo novin k zapůjčení nabízí literární kavárna i občasné programy. V době uzávěrky podnik neměl žádnou akci naplánovanou, nicméně spokojit se můžete i s černobílými fotografiemi různých neznámých umělců, které visí ve zdejších prostorách.

A v čem má Řetězové ulice opravdovou výhodu? Kromě této literární kavárny jsou naproti hned dvě další. Proto pokud se vám nelíbí v jedné, další podnik není daleko.

Pokud se zrovna proplétáte centrem Prahy, pak spočinout v literární kavárně Řetězová není úplně od věci.

Článek umístěn zde: http://www.ilist.cz/clanky/kavarna-mezi-kavarnami


   Hodnocení umístěné na restauračním serveru

Výhodu této kavárny je, že se nachází v absolutním centru Prahy. Ulice Řetězová je půvabná ulička nedaleko Staroměstského náměstí. Navzdory tomu, že se nachází přímo v centru hlavního města, jsou zde poměrně lidové ceny. Točí se tady Bernard, a desítku dostanete za 24 korun. Jinak zde mají i dobré vínko a vynikající horkou čokoládu, která Vás vyjde na 48 korun. Prostředí je opět klasické - kavárenské. Je zde zakouřeno, ale to k atmosféře prostě patří. Obsluha je velice příjemná a nabídne Vám i něco málo z teplé kuchyně. Budete-li unaveni cestováním po centru, stavte se a odpočiňte si.

Článek umístěn zde: http://vycep.ovip.eu/2008/01/25/literarni-kavarna-retezova/