ZADEJTE SVÉ KLÍČOVÉ SLOVO

Blanco dřezy – aneb myčka dřez nenahradí

Blanco dřezy – aneb myčka dřez nenahradí

Všichni máme doma myčku, ale potřebujeme i kvalitní dřez – nejvhodnější volbou jsou Blanco dřezy! Myčka totiž umyje opravdu jen nádobí, a to ještě s určitými výjimkami. Zatímco ve dřezu můžete umýt všechno od ovoce po ruce, a tak je dobrý dřez v kuchyni naprostou nezbytností. Provedeme vás širokým spektrem druhů a provedení, které dřezy Blanco nabízejí.

Blanco dřezy – jaký si vyberete?

Mezi dřezy Blanco si vybere skutečně úplně každý spotřebitel, ať již potřebuje dřez malý či velký, granitový dřez či nerezový, typový či atypický. Dřezy jsou vhodné do velkých i malých kuchyní, a dokonce jak do kuchyní rustikálních, tak i do kuchyní moderních. Všechny dřezy jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, mají nadčasový design a jsou mimořádně odolné. Podle čeho vybíráme dřez, si můžete přečíst také v tomto článku.

Jednoduché dřezy

Jednoduché dřezy jsou určeny převážně do menších kuchyní, kde se nemyje příliš mnoho nádobí. I mezi jednoduchými dřezy si může spotřebitel vybrat mezi několika druhy podle svého přání.

Jednodřezy

Jednodřezy využijete v menších kuchyních a vyrábějí se jak hranaté, tak kulaté v granitové variantě, a dokonce také oválné či obdélníkové v nerezové variantě, takže si vybere skutečně každý.

Dřezy s odkapem

Potřebujete malý dřez, ale líbí se vám možnost odkapu? Pak jednoznačně zvolte dřez s odkapem. Můžete jej mít ve variantě nerezové, granitové i keramické.

Dřezy s vaničkou

Potřebujete mít zvláštní kompaktní vaničku na mytí ovoce a zeleniny, ale nepotřebujete odkapávací plochu nebo na ni nemáte ve své kuchyni místo? Pak sáhněte po dřezu s vaničkou. Vyrábějí se rovněž ve variantě nerezové, granitové i keramické.

Dřezy s vaničkou a odkapem

Takovéto dřezy jsou praktické v jakékoliv kuchyni, kde potřebujete umýt např. ovoce či zeleninu a nechcete použít celý dřez. Ovoce tak umyjete ve vaničce, zatímco nádobí ve dřezu a umyté pak vyskládáte na odkap. Dřezy s vaničkou a odkapem pořídíte ve variantě nerez, granit i keramika.

Rohové dřezy

Máte málo místa jak v kuchyni, tak na kuchyňské lince? Zvolte rohový dřez. Šetří místo a obvykle je vybaven malými odkapávacími plochami i místem pro odkládání saponátu a houbičky. Rohový dřez pořídíte v nerezové a granitové variantě.

Dvojdřezy

Dvojdřezy jsou vhodné tam, kde potřebujete umýt velké množství nádobí. Nádobí tak umyjete hygienicky – v jednom dřezu v teplé vodě se saponátem, ve druhém dřezu ve studené vodě opláchnete. Dvojdřezy se vyrábějí v nerezové a granitové variantě.

Dvojdřezy s odkapem

Do ještě větších kuchyní, kde je potřeba umýt mnoho nádobí, ale současně i nádobí někam po umytí odkládat, se hodí dvojdřezy s odkapem. Nádobí máte umyté hygienicky a pracovní deska vám zůstane suchá. Dvojdřezy s odkapem seženete také v nerezové a granitové variantě.

Speciální dřezy

Existují však i různé typy dřezů, které vyhoví požadavkům i těch nejnáročnějších zákazníků. Jsou to dřezy, které především chrání pracovní desku před poškozením nebo politím vodou. Jejich údržba a čištění jsou díky tomu velmi snadné.

Celoplošné, nástavné dřezy

Myjete-li nádobí opravdu často a hrozí, že byste si poničili pracovní desku, zvolte celoplošný, nástavný dřez. Dřez nahradí celou jednu plochu pracovní desky a voda bude stékat jen do dřezu. Celoplošné dřezy seženete ve variantě nerez.

Dřezy pro spodní montáž

Montáž dřezu zespodu znamená, že okraj dřezu se nachází pod úrovní pracovní desky. V dřezu prakticky neexistují hrany, a tak je jeho čištění velmi snadné: nečistoty jednoduše smetete do dřezu. Dřezy pro spodní montáž se hodí do všech typů kuchyní a také ke kuchyňským deskám z kamene či keramiky. Vyrábějí se ve variantě nerezové, granitové i keramické.

Dřezy pro montáž do roviny

Jedná se o další způsob, jak účinně zjednodušit čištění dřezu, hrany zde také neexistují, protože celý dřez plynule přechází v pracovní desku. Tyto dřezy se vyrábějí jen v nerezové variantě.

Doplňky a příslušenství

Ke všem typům dřezů můžete objednat jak baterie, tak doplňky a příslušenství, jako jsou odkapávače, koše na nádobí, dávkovače saponátů a misky do dřezů nebo excentrická ovládání výpustí. I zde je nabídka více než pestrá a dokáže uspokojit i náročného spotřebitele. Podle čeho vybírat baterii ke dřezu se dočtete zde.

Jaroslava Prudká