ZADEJTE SVÉ KLÍČOVÉ SLOVO

Blanco dřezy – aneb myčka dřez nenahradí

Blanco dřezy – aneb myčka dřez nenahradí

Všichni máme doma myčku, ale potřebujeme i kvalitní dřez – nejvhodnější volbou jsou Blanco dřezy! Myčka totiž umyje opravdu jen nádobí, a to ještě s určitými výjimkami. Zatímco ve dřezu můžete umýt všechno od ovoce po ruce, a tak je dobrý dřez v kuchyni naprostou nezbytností. Provedeme vás širokým spektrem druhů a provedení, které dřezy Blanco nabízejí.

Blanco dřezy – jaký si vyberete?

Mezi dřezy Blanco si vybere skutečně úplně každý spotřebitel, ať již potřebuje dřez malý či velký, granitový či nerezový, typový či atypický. Dřezy jsou vhodné do velkých i malých kuchyní, a dokonce jak do kuchyní rustikálních, tak i do kuchyní moderních. Všechny dřezy jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, mají nadčasový design a jsou mimořádně odolné. Podle čeho vybíráme dřez, si můžete přečíst také v tomto článku.

Jednoduché dřezy

Jednoduché dřezy jsou určeny převážně do menších kuchyní, kde se nemyje příliš mnoho nádobí. I mezi jednoduchými dřezy si může spotřebitel vybrat mezi několika druhy podle svého přání.

Jednodřezy

Jednodřezy využijete v menších kuchyních a vyrábějí se jak hranaté, tak kulaté v granitové variantě, a dokonce také oválné či obdélníkové v nerezové variantě, takže si vybere skutečně každý.

Dřezy s odkapem

Potřebujete malý dřez, ale líbí se vám možnost odkapu? Pak jednoznačně zvolte dřez s odkapem. Můžete jej mít ve variantě nerezové, granitové i keramické.

Dřezy s vaničkou

Potřebujete mít zvláštní kompaktní vaničku na mytí ovoce a zeleniny, ale nepotřebujete odkapávací plochu nebo na ni nemáte ve své kuchyni místo? Pak sáhněte po dřezu s vaničkou. Vyrábějí se rovněž ve variantě nerezové, granitové i keramické.

Dřezy s vaničkou a odkapem

Takovéto dřezy jsou praktické v jakékoliv kuchyni, kde potřebujete umýt např. ovoce či zeleninu a nechcete použít celý dřez. Ovoce tak umyjete ve vaničce, zatímco nádobí ve dřezu a umyté pak vyskládáte na odkap. Dřezy s vaničkou a odkapem pořídíte ve variantě nerez, granit i keramika.

Rohové dřezy

Máte málo místa jak v kuchyni, tak na kuchyňské lince? Zvolte rohový dřez. Šetří místo a obvykle je vybaven malými odkapávacími plochami i místem pro odkládání saponátu a houbičky. Rohový dřez pořídíte v nerezové a granitové variantě.

Dvojdřezy

Dvojdřezy jsou vhodné tam, kde potřebujete umýt velké množství nádobí. Nádobí tak umyjete hygienicky – v jednom dřezu v teplé vodě se saponátem, ve druhém dřezu ve studené vodě opláchnete. Dvojdřezy se vyrábějí v nerezové a granitové variantě.

Dvojdřezy s odkapem

Do ještě větších kuchyní, kde je potřeba umýt mnoho nádobí, ale současně i nádobí někam po umytí odkládat, se hodí dvojdřezy s odkapem. Nádobí máte umyté hygienicky a pracovní deska vám zůstane suchá. Dvojdřezy s odkapem seženete také v nerezové a granitové variantě.

Speciální dřezy

Existují však i různé typy dřezů, které vyhoví požadavkům i těch nejnáročnějších zákazníků. Jsou to dřezy, které především chrání pracovní desku před poškozením nebo politím vodou. Jejich údržba a čištění jsou díky tomu velmi snadné.

Celoplošné, nástavné dřezy

Myjete-li nádobí opravdu často a hrozí, že byste si poničili pracovní desku, zvolte celoplošný, nástavný dřez. Dřez nahradí celou jednu plochu pracovní desky a voda bude stékat jen do dřezu. Celoplošné dřezy seženete ve variantě nerez.

Dřezy pro spodní montáž

Montáž dřezu zespodu znamená, že okraj dřezu se nachází pod úrovní pracovní desky. V dřezu prakticky neexistují hrany, a tak je jeho čištění velmi snadné: nečistoty jednoduše smetete do dřezu. Dřezy pro spodní montáž se hodí do všech typů kuchyní a také ke kuchyňským deskám z kamene či keramiky. Vyrábějí se ve variantě nerezové, granitové i keramické.

Dřezy pro montáž do roviny

Jedná se o další způsob, jak účinně zjednodušit čištění dřezu, hrany zde také neexistují, protože celý dřez plynule přechází v pracovní desku. Tyto dřezy se vyrábějí jen v nerezové variantě.

Doplňky a příslušenství

Ke všem typům dřezů můžete objednat jak baterie, tak doplňky a příslušenství, jako jsou odkapávače, koše na nádobí, dávkovače saponátů a misky do dřezů nebo excentrická ovládání výpustí. I zde je nabídka více než pestrá a dokáže uspokojit i náročného spotřebitele. Podle čeho vybírat baterii ke dřezu se dočtete zde.

Jaroslava Prudká