ZADEJTE SVÉ KLÍČOVÉ SLOVO

Prodej nemovitostí Praha – symbolizuje v současné době hypotéka dobrý nápad?

Prodej nemovitostí Praha – symbolizuje v současné době hypotéka dobrý nápad?

Rádi byste získali přehled o tom, jaký současný prodej nemovitostí Praha nabízí? Plánujete si pořídit nové bydlení a aktuálně jste ve fázi hledání nabídek na prodej nemovitostí? Nebo zatím jen přemýšlíte, jak vlastně svůj nový domov zafinancujete?

Hypotéka nebo hotovost

Dříve než si své vysněné bydlení vyberete, je třeba pečlivě zvážit jeho financování. Pokud navíc má být řeč o našem hlavním městě, je všeobecně známou pravdou, že ceny nemovitostí zde dosahují astronomických výšin. A stejně tak koupi nemovitosti na hypotéku v současné době nepřispívá ani fakt, že ceny bytů v České republice rostou nejvíce ze všech států Evropské unie. Více si o tomto jevu můžete přečíst v TOMTO článku.

Pokud se pro pořízení bydlení na hypotéku rozhodnete, je pochopitelně nutné mít určitou část finančních prostředků připravených. Rovněž zvažte vaše konkrétní možnosti splácení hypotéky. Je třeba si uvědomit, že tento finanční produkt vás zatíží klidně i na několik desítek let. Proto vše ještě před vyřízením pečlivě zvažte a poraďte se se svou rodinou.

A čas věnujte i výběru nejvhodnější bankovní instituce, u které si hypotéku zřídíte. Dejte na ohlasy svých přátel a známých a vsaďte na banku, která se pyšní co nejvíce pozitivními hodnoceními. Pozor je třeba si dávat například na nesmyslné poplatky a výši úrokové sazby. Obecně však platí, že aktuální výše úroků z hypotečního úvěru je poměrně vysoká. Více si o tomto faktu můžete přečíst v TOMTO článku.

Prodej nemovitostí Praha – zvažte vaše požadavky

V Praze pochopitelně najdeme nemovitostí spoustu. Je však rovněž pravdou, že ty nejlepší nabídky bývají obvykle pryč během chvilky. Při výběru vám rozhodně pomůže, když si předem sepíšete své požadavky. Ty se mohou týkat lokality, maximální ceny nebo třeba velikosti.

Dům nebo byt

To pochopitelně symbolizuje naprosto zásadní otázku. A záleží jen na vás, jakému bydlení dáváte přednost. Doporučit přitom lze, abyste vždy přemýšleli alespoň na několik let dopředu. Představte si, kdo všechno společně s vámi bude vybranou nemovitost obývat za 5, 10 nebo 15 let. Plánujete děti? Nebo se naopak již blíží váš důchodový věk a vy byste rádi jen klidné místo pro odpočinek?

Výběr lokality

Dalším důležitým bodem při výběru bydlení je jeho lokalita. Zde může být vaším vodítkem zejména vzdálenost do práce vaší nebo vašeho partnera. Rovněž přemýšlejte nad tím, zda v blízkosti bydlení najdete veškerou občanskou vybavenost, kterou od lokality očekáváte. Měla by zde být základní škola, obchod s potravinami, drogerie, pošta, bankomat nebo třeba útulná kavárna.

Cena v hlavní roli

S výše zmíněnými požadavky se pochopitelně pojí i cena nemovitosti. Je zřejmé, že za velký byt v centru města Prahy zaplatíte mnohonásobně více než za menší panelákový byt na okraji tohoto města. Pokud však například v centru Prahy pracujete vy i vaše polovička, vyplatí se přemýšlet nad tím, co je pro vás výhodnější. Přeci jen každý den cestovat ve špičce je poměrně náročné a rovněž i za cestování do práce vydáte z peněženky nemalé peníze. Je však na vás, čemu vy osobně dáváte přednost.

Hledání na vlastní pěst nebo přes realitní kancelář

Jakmile máte jasno ve svých požadavcích, můžete se pustit do hledání. V tomto kroku se přitom můžete vydat dvěma cestami. Buď vsadíte na hledání nemovitosti na vlastní pěst nebo využijete služeb realitní kanceláře. U první zmíněné varianty je přitom třeba počítat s tím, že vás to bude stát obrovské množství volného času.

Pokud jej nemáte nadbytek, lze doporučit spíše kontaktovat vybranou realitní kancelář. Ta jednotlivé nabídky porovná za vás a vaším úkolem bude již jen zúčastnit se vybrané prohlídky.

Jaroslava Prudká