ZADEJTE SVÉ KLÍČOVÉ SLOVO

5 tipů, kde parkovat u ostravského letiště zadarmo

5 tipů, kde parkovat u ostravského letiště zadarmo

Možností, kde parkovat u ostravského letiště a neplatit skoro nic, je mnoho. Každá má ale své výhody i nevýhody. Na následujících řádcích najdete souhrnné informace o 5 lokalitách, kde můžete své auto ponechat při cestě na dovolenou nebo služební cestu.

Kde parkovat u letiště a jak se na něj dostat?

Vlak

Před několika lety byla zprovozněna nová železniční trať vedoucí z Ostravy přímo k terminálu letiště Leoše Janáčka. Spoje na prodloužené příměstské vlakové lince S2 mají přibližně 2 hodinový interval a v prodloužených intervalech jezdí i přes noc. Jízdenky je možné zakoupit v příjezdové hale či přímo ve vlaku.

Autobus

Přímo před terminálem se nachází autobusová zastávka Mošnov, Airport pro autobusové linky 910 333, 910 331, 820 150 a 880 632. Před železničním terminálem najdete autobusovou zastávku linky 880 632. Jízdenky lze zakoupit u řidiče autobusu.

Auto

Z Ostravy je pro cestu Mošnova možné využít silnici I/58 nebo dálnici D1 směr Olomouc (exit č. 336 směr Studénka). Směrem od Českého Těšína lze využít silnici E 462 směr Olomouc a Příbor. Dále už pak podle toho, kde přesně chcete své auto zanechat.

Kde hledat stání zdarma?

V případě, že neplánujete jet veřejnou dopravou, ale osobním autem a chcete ušetřit, můžete využít parkovišť u vlakových stanic, obchodních center nebo veřejných prostranství. Zvláště u parkování na veřejném prostranství je dobré si dát pozor, abyste neporušovali silniční zákon. Auto v době vaší nepřítomnosti také nebude hlídané a je tedy dobré v něm neponechat žádné cennosti.

Mošnov – volné prostranství před kostelem sv. Markéty

Několik volných míst k stání najdete přímo před kostelem sv. Markéty v Mošnově. Cesta od kostela k terminálu trvá přibližně 25 minut chůzí.

Mošnov – fotbalové hřiště

Další možnost parkování v Mošnově se nachází u fotbalového hřiště. Cesta od fotbalového hřiště v Mošnově k terminálu vám zabere přibližně 25 minut. Zvláště v letních měsících dejte pozor na rozpálenou suchou trávu na loukách či okrajích cest. Raději auto zanechte ve stínu.

Studénka – parkoviště u vlakové stanice

Nádraží ve Studénce je od terminálu vzdálené 9 minut jízdy vlakem. Vlaky jezdí přes den přibližně každé dvě hodiny, v noci se interval prodlužuje. Je tedy nutné si cestu dobře naplánovat.

Ostrava-Svinov – neplacené stání u Hornbachu

Auto můžete ponechat i na u Hornbachu, který je vzdálen přibližně 7 minut cesty od nádraží. Vlakový interval je stejný jako na vlakovém nádraží Studénka, čekání si můžete zkrátit návštěvou jedné z místních kaváren a restaurací.

Ostrava-Svinov – Tesco Třebechovice

Další variantou je využití stání u obchodního centra Tesco. Výhodou tohoto místa je, že zde můžete dokoupit vše, co jste zapomněli doma, anebo zde cestou zpět z dovolené nakoupit potraviny. K cestě na vlakové nádraží můžete využít i tramvaj ze stanice Zahrádky do stanice Ostrava Mosty H. Z., odkud je to na nádraží již kousek. Ovšem pozor, pokud byste chtěli zanechat auto přímo v blízkosti nádraží, zanedlouho to může být ještě větší oříšek, než nyní.

MístoHlídanéCenaZpůsob dopravyDélka cesty letiště
Mošnov-kostelnezdarmachůze25 min
Mošnov-hřištěnezdarmachůze25 min
Studénka-nádražínezdarmavlak10 min
Ostrava-Svinov-Hornbachnezdarmavlak30 min
Ostrava-Svinov-Tesconezdarmatramvaj, vlak40 min

Vyplatí se to?

Tyto řádky vám měly usnadnit rozhodnutí, jestli auto zaparkovat na placeném stání přímo u letiště, či se pokusit najít nějakou levnější alternativu ve větší vzdálenosti od Mošnova. Je jen na vás, kterou cestu zvolíte. Možná díky ušetřeným prostředkům budete moci dříve opět někam vyrazit. Třeba objevovat krásy egyptských oáz. Podělte se s námi o tom, jak se vám u letiště parkovalo a jakou jste měli dovolenou!

Jaroslava Prudká