ZADEJTE SVÉ KLÍČOVÉ SLOVO

Psaníčka – Třešničky na dortu

Psaníčka – Třešničky na dortu

Každá žena nejspíš ví, co to psaníčka jsou. Malé verze klasických kabelek, které se nosí spíš na společenské akce. Vyrábějí se ve stovkách, ne-li tisících různých stylů, s různými ozdobami a z nejrozmanitějších materiálů, takže každá dáma si hravě vybere to, které nejvíc sedí k jejímu stylu. Psaníčka doplní vaše outfity a dodají jim ten šmrnc, o který jde. Navíc jsou praktická, lehká, a obsahují všechno, co můžete potřebovat, aniž byste to musela zdlouhavě lovit v klasické kabelce. Dnes si povíme více o tom, jak jsou psaníčka při výrobě zdobená.

Psaníčka – Perly, vzory, ostny

Jak už bylo řečeno, existuje nekonečné množství stylů, které návrháře psaníček inspirují při jejich tvorbě. Ať už se jedná o oslňující flitry nebo elegantní a nenápadnou slonovinovou kost, každý ozdobný detail si najde alespoň jednu fanynku. Jaké zdobení je ale mezi slečnami nejoblíbenější a jaké je už téměř nesmrtelné?

Perly

Jejich nádherná, éterická jiskra je činí jednou z nejklasičtějších, nejelegantnějších ozdob, které se kdy používaly. Perleťový lesk dokáže dodat každým šatům nádech jemnosti a sofistikovanosti. Dá se říci že psaníčkem ozdobeným perlami nemůžete skoro žádný outfit pokazit. Pokud se o využití této klasické ozdoby chcete dozvědět více, můžete tak udělat v tomto článku. Nicméně při použití takového psaníčka si dávejte pozor na zbytek doplňků, které by se mohly s perlami snadno nepohodnout.

Flitry

Klasika nočních klubů a večírků. Flitry krásně odráží světlo, což z vás může v mnoha případech udělat živoucí disko kouli. Lesknou se a je snadné je zkombinovat s jinými doplňky. Lehce na vás strhnou pozornost, což se může například v již zmiňovaném klubu hodit. Dejte si ale pozor na to, s jakými kusy oblečení takové psaníčko zkombinujete. Pokud jsou flitry, nebo jiné blyštivé ozdoby i na vašem oblečení, může to v nadměrném množství vypadat kýčovitě. Více se o stylizaci flitrů můžete dozvědět zde.

Krajka

Klasická krajka má jednu skvělou vlastnost – může působit nevinně a kouzelně, ale zároveň i svůdně a sexy. Záleží jen na správné kombinaci barev a materiálů. Psaníčko zdobené černou krajkou můžete vzít s sebou jak k saténovým minišatům na party tak i na noční procházku městem, zatímco světlé a pastelové barvy se nosí především na svatby, ať už jste host nebo družička. Barevnější krajky už nevypadají tak rafinovaně, ale pokud své psaníčko dobře barevně zkombinujete, nemůžete šlápnout vedle.

Kov

Psaníčka se v dnešní době vyrábějí i z lesklých kovů, jejichž odlesky jsou krásně vidět i ve tmě. Kovová psaníčka se hodí téměř kamkoliv. Jejich výhodou je, že jsou pevnější než jejich ostatní varianty, takže jejich obsah je lépe chráněn. Velmi populární barvou kovu je poslední dobou hlavně růžová zlatá, která působí velmi žensky a ladí téměř ke každé jiné barvě, pro kterou se můžete rozhodnout. Nezapomínejte se ale o svá kovová psaníčka dobře starat, protože při častých pádech je jednoduché je odřít. Nicméně, pokud zvolíte kvalitního výrobce, něco takového se nestane.

Korálky

Psaníčka zdobená korálky mohou hýřit desítkami barev, takže tvoří ideální doplňky na party, kde chcete vyniknout. Korálky opadávají velmi zřídka, daleko méně než kamínky, takže výdrž těchto psaníček je vyšší. Pokud se rozhodnete pro více barev, nezapomínejte věnovat pozornost zbytku toho, co máte na sobě. Všechny použité barvy by spolu měly harmonizovat.

Noste je s láskou

O všechna psaníčka, stejně jako o zbytek vašeho majetku, byste měla pečovat s láskou. Čím lépe se k nim chováte, tím déle vám budou sloužit. Ušetříte tak zároveň i peníze, protože nákup nových psaníček tak nebude tolik častý. Nakonec stačí jen podotknout, že všechny ozdoby mohou být stylové, pokud se postaráte o to, aby si s ostatními doplňky a oblečením sedly. Hodně štěstí při výběru!

Jaroslava Prudká