ZADEJTE SVÉ KLÍČOVÉ SLOVO

Oukitel K10 – SmartPhone s výjimečnou výdrží baterie

Oukitel K10 – SmartPhone s výjimečnou výdrží baterie

Oukitel K10 je nový dotykový telefon, který se objevil na českém trhu v lednu 2018. Tato společnost byla založena v roce 2007 v Číně a je zaměřena zejména na produkci dotykových mobilních telefonů. V roce 2016 byla představena jejich nová řada, začínající písmenem K a číslem, které označovalo kapacitu baterie – například K4000, K6000. Nejnovější telefony z této řady však už číselné označení kapacity v názvu neobsahují. Řada K a zejména tento model mají nadprůměrnou kapacitu baterii, která po plném nabití vydrží až týden při běžném používání.

Oukitel K10 – Představení telefonu, baterie a nabíječka

Oukitel K10 se vyznačuje šestipalcovým displejem, který nabízí rozlišení Full HD+ (2160x1080px) a poměr stran 18:9. Zadní strana telefonu je pokryta pravou kůží a lze si vybrat ze dvou barevných provedení – buď celočerné, nebo černé se dvěma zlatými prvky na zadní straně. Telefon funguje na osmijádrovém procesoru Mediatek Helio P23, operační systém je Android. Hmotnost telefonu je 283 gramů, což je způsobeno zejména vysokou kapacitou displeje.

Zařízení je vybaveno čtyřmi kamerami. Dvě jsou na zadní straně, fotoaparát zadní kamery má 21MP + 8MP. Přední kamera je také složena ze dvou kamer, 13MP + 8MP. Vnitřní úložiště má kapacitu 64 GB.

Baterie telefonu má kapacitu 11 000 mAh, což vystačí na týden běžného používání. Výrobce provedl také test SoT (Screen on Time), s výsledkem 21 hodin. Součástí balení telefonu je také rychlonabíječka 5V/5A USB-C. Tato nabíječka zvládne vybitý telefon opět nabít na 100 % za 2 hodiny a 15 minut. Samotný telefon se dá také použít jako powerbanka, je tedy schopen nabít jiné elektronické zařízení. Součást balení telefonu je také OTG kabel, kterým zařízení snadno připojíte k telefonu.

Oukitel K10 již nemá možnost připojit konektor Jack 3,5 mm, který nejčastěji mívají nejrůznější sluchátka. K telefonu lze pouze připojit USB konektor typu C. Nejnovější telefony jiných značek také začínají přecházet na absenci možnosti připojení Jack konektoru. Je to možná způsobené zvýšenou oblibou Bluetooth sluchátek. Ty jsou bezdrátové, připojují se pomocí funkce Bluetooth, kterou v dnešní době má snad každý dotykový telefon.

Zajímá-li vás více čísel, společnost Oukitel udává, že telefon si na jedno nabití poradí s 90 hodinami hovoru, 100 hodinami přehrávání písniček, či 25 hodin natáčení online videa.

Užitečné funkce

Kryty, obaly a pouzdra na mobilní telefon Apple iPhone XS. U nás najdete skvělá pouzdra, obaly i kryty, které přesně padnou jak ulité na váš mobilní telefon Apple iPhone XS.

Telefon lze odemknout pomocí funkce Face ID. Díky této funkci může telefon odemknout pouze jeho majitel vlastním obličejem. Obdobně bezpečná varianta je možnost odemknutí telefonu otiskem prstu, jehož senzor je na zadní straně telefonu pod kamerou.

Zařízení je vybaveno také superúsporným režimem, který sníží využití baterie na minimum. V telefonu lze také používat dvě sim karty (Dual nano sim) a uživatel má možnost platit pomocí NFC, což je zajímavá možnost, jak platit bezkontaktně například v obchodě. Zákazník přiloží k platebnímu terminálu místo debetní/kreditní karty svůj mobilní telefon, který podporuje NFC platby a takto jednoduše svůj nákup zaplatí. NFC však musí využívat i banka, u které má zákazník účet.

Další užitečnou vlastností, kterou zařízení nabízí, je funkce ovládání telefonu jednou rukou. To znamená, že obrazovka smartphonu se uživateli přizpůsobí tak, aby mohl telefon pohodlně ovládat jednou rukou, i přes značnou velikost displeje.

Cena a její vývoj

Průměrná cena telefonu se v českých e-shopech krátce po začátku prodeje ustálila na 8 500 – 8 600 Kč (únor a březen 2018). V současné době se cena pohybuje stále nad hranicí 8 000 Kč, a to přibližně okolo 8 300 Kč (duben 2018).

Originální balení telefonu obsahuje kromě telefonu i zmíněnou rychlonabíječku, OTG a USB kabel, gelové pouzdro a folii.

Video v češtině, ve kterém je telefon rozbalován.

Jaroslava Prudká