ZADEJTE SVÉ KLÍČOVÉ SLOVO

Dámské letní šaty podle barevné typologie

Dámské letní šaty podle barevné typologie

Sháníte dámské letní šaty a přemýšlíte právě, jaký odstín se k vám nejlépe hodí? Každá žena je jedinečná, a šaty jsou korunou její krásy. Měly by proto být vybrány vždy s ohledem na naši postavu a celkovou vizáž. Je známo, že blondýnkám obecně sluší jiné barvy než třeba brunetkám. Zjistěte, jaké letní šaty budou sedět právě vám!

Dámské letní šaty musí nositelce pasovat

Každá postava si zaslouží trochu jiný střih šatů. Vždy se zaměřte na to, co chcete vyzdvihnout a které partie spíše posunout do pozadí. Pokud máte štíhlý pás, nebojte se nejrůznějších pásků. V případě, že máte širší boky a stehna, volte spíše volnější sukně, které tyto partie tolik nezvýrazní. Velké poprsí vám obecně může zúžit výstřih do tvaru písmene V.

V každém případě by vám šaty neměly nikde zavazet ani vás škrtit. Vyberte si proto takovou velikost, která vám vyhovuje a odpovídá vašim mírám.

Studená a platinová blond

Pokud vaši hlavu zdobí studená nebo platinová blond, vsaďte při výběru šatů spíše na světlejší a pastelové barvy. Takový odstín vlasů bývá totiž obvykle spojen s porcelánovou barvou kůže, ke které se právě světlejší barvy hodí. Z tmavších můžete zvolit snad jen nesmrtelnou černou klasiku nebo inkoustově modrou. Vyhněte se však barvám se žlutými nebo oranžovými odstíny. Tyto teplé barvy by v kombinaci se studeným odstínem vlasů neudělaly vůbec dobrotu.

Krásně tak budete vypadat, pokud sáhnete po letních šatech v odstínu mátové zelené, baby blue nebo třeba pudrově růžové. V každém případě nezapomínejte ani na vhodné doplňky. Hodit se k vám bude obzvláště stříbrná.

Teplá medová blond

Máte vlasy jako zlatovláska? V takovém případě sáhněte po teplých medových odstínech. Zářit na vás budou i krásně syté barvy. Hodit se budou například šaty s výrazně červenou nebo růžovou barvou a vedle nesáhnete ani s krémovou nebo zlatavou. Vyhněte se naopak studeným odstínům (například růžové) a nesahejte zbytečně ani po sněhově bílé. V té budete totiž s největší pravděpodobností vypadat starší a oplácanější.

Z doplňků je pro vás jako stvořené zlato. Právě to totiž nejlépe koresponduje s odstínem vašich zlatavých medových vlasů.

Pár tipů pro brunetky

Hnědovlásky mohou v nabídce letních šatů sáhnout spíše po světlejších barvách. Slušet jim nejspíše moc nebude černá nebo šedá barva. Naopak lze vsadit na tlumenější odstín červené, vínové nebo fialové, které společně s hnědými kadeřemi udělají tu správnou parádu. Rozhodující je přitom samozřejmě odstín hnědých vlasů, který může být spíše do blond, nebo opravdu kaštanově tmavý.

A jak jsou na tom zrzky?

Ženy se zrzavou hřívou obecně muži zbožňují. Patříte do této kategorie žen a přemýšlíte, jaká barva šatů vám bude nejvíce sedět? Doporučit lze například modrou, a to ve všech odstínech. Ať už sáhnete po světlých denimových šatech nebo temně modré, zaujmete nejednoho kolemjdoucího. K zrzavým vlasům také perfektně ladí přírodní odstíny zelené, které často korespondují se zeleným odstínem očí zrzek. Bát se nemusíte ani teplé žluté a prostor ve svém šatníku dejte i klasickým černým šatům.

A pamatujte i na vhodné líčení.

Černovlásky

Poslední kategorii žen představují černovlásky. Pokud jste jedna z nich, můžete sáhnout například po sytě červených šatech. Právě ty v kombinaci s havraními vlasy budou působit ještě více sexy. Nebojte se ani klasické bílé nebo světle růžové. Obecně platí, že tmavším šatům byste se měla spíše vyvarovat, protože by zbytečně splývaly s vašimi vlasy.

A jak mohou takové bílé letní šaty vypadat – trocha inspirace?

Jaroslava Prudká