ZADEJTE SVÉ KLÍČOVÉ SLOVO

Obal na Iphone 6 – tentokrát jako BMW v kůži

Obal na Iphone 6 – tentokrát jako BMW v kůži

Obal na Iphone 6 může být něco, čím upoutáte na první pohled. O potřebě chránit smartphone nemá cenu mluvit. Zejména majitelé Iphone, kteří za své stroje dali i desítky tisíc jsou si vědomi toho, že tuto investici není nutné vystavovat riziku zbytečného odření.

Statusová záležitost

Pokud máte telefon v průhledném silikonovém obalu, chcete aby byla vidět jeho barva či tvary. Iphony obecně jsou statusová záležitost, takže část lidí chce, aby na první pohled bylo vidět na jaké straně barikády (míněno Iphone versus Android) stojí. Dovolte mi jednu desítky let starou vzpomínku. Jedna ze vzdělávacích institucí, kterou jsem v životě absolvoval, byla umístěna v Ústí nad Labem, zatímco já jsem žil v Brně. Naštěstí jsem tam měl spolužačku, která mě vozila starým modelem BMW. Sedadla v kůži, motor tichý, nicméně stroj už měl něco najeto a léta odsloužena. Přesto nás s příslovečnou německou spolehlivostí dovezl tam, kam měl.

S telefony je to podobné. Pokud z nějakého důvodu, například náročnější aplikace, nepotřebujete navýšit výkon, tak i starší nebo levnější modely udělají potřebnou službu. To ale neznamená, že se pomocí obalu či krytu nedá zvýšit jejich image. Přestože se u nás nesmí prodávat obal na Iphone z hadí či dokonce krokodýlí kůže, neznamená to, že že se nesmí prodávat jejich napodobeniny. Celokožené kryty a obaly na opasku vypadají opravdu velmi elegantně. Pokud budete myslet na detail, tak zvolíte i kožený opasek, aby to k sobě ladilo. Nemusíme si tu hrát na módní policii, prostě jen sladíme dva designové kousky k sobě tak, aby ladily.

S opravdu kvalitním obalem na Iphone 6 si na nic nemusíte hrát

Jedna ze současných módních vlnek zvaná „homeless style“ chce, abychom chodili roztrhaní, s kšiltovkou nakřivo a tričkem imitujícím zaprané skvrny. Styl, který se zrodil v devadesátých letech jako narážka na punk a odpor proti establishmentu začíná pomalu oslabovat. Jak to souvisí s obalem na telefon? Je to jednoduché. Obalů na Iphony se tenhle trend nedotknul. Naopak, stále se cení kvalitní „futrál“ a z hlediska kvality kůže je téměř věčná. Dlouhodobým nošením patinuje, což ji dodá na věrohodnosti.

Asi jako když opravdu kvalitní džíny dlouhodobým nošením vyblednou a začnou se prodírat. Fenomenální kytarista Eric Clapton na svém slavném vystoupení Crossroad Guitar Festival v roce 2010 vystoupil v džínách tak starých, že měly díry přirozeně prodřené. Slovo přirozeně je v tomto modním kontextu důležité. Nehrál na styl, kde by musel mít díry vyumělkované z výroby. Hrál na kytaru a hrál skvěle. Je to přesně ten typ chlápka, který si pořídí na svůj telefon kus opravdu kvalitní kůže, která vydrží. Ano, časem, léty nošení se odře, ale je vidět, že slouží a na nic si nehraje.

Proč tolik slov na obyčejný obal na Iphone? Je to jednoduché, ten pak totiž bude mluvit za vás. Připnutý či klipsem přichycený na opasku dává jasně najevo, že majitel je sebevědomý člověk, který ví, co má hodnotu a není tak bohatý, aby utrácel za levné věci. Který nepodléhá krátkodobým trendům, protože opravdu kvalitní kůže není krátkodobou záležitostí.

Samozřejmě se vyplatí mít pouzder víc a měnit je podle příležitost. Jiné, outdoorové na lezení do skal a jiné do divadla. Ale ruku na srdce, kde trávíme nejvíce času? Není to ani na dovolené v nepřístupném terénu, ani v divadle. Jsou to běžné pochůzky po městě, cesty do práce a klasický pracovně-soukromý denní rytmus, který spíše než na odiv dávanou „divadelní“ eleganci či drsnou nerozbitnost vyžaduje spolehlivost, důstojnost a kvalitu, která vydrží.

Nabídka je široká a vybere si každý. Přesto je dobré si vybrat s rozmyslem, ať své volby nelitujete. V případě kožené kvality se litovat snad ani nedá.  

Jaroslava Prudká