ZADEJTE SVÉ KLÍČOVÉ SLOVO

Která část těla je nejsmyslnější?

Která část těla je nejsmyslnější?

Vzhled pařížských, potažmo francouzských žen je módní pojem, o jejich stylu oblékání a umění žít se toho napsalo už tolik, že kdyby chtěly, klidně by si mohly založit vlastní značku. Čím si to zasloužily, v čem spočívá jejich kouzlo? Jsou přirozené, jejich styl je ležérní a nedbalý, působí tak, jako by jim na tom, jak jsou oblečeny, ani tolik nezáleželo. Samozřejmá elegance, s jakou nosí cokoliv, co mají právě na sobě, je však vždy podtržena výrazně nalíčenými červenými nebo růžovými rty. Právě tahle maličkost způsobuje, že celkový dojem je tak velkolepý a maximálně přitažlivý – tím přitáhnou i pohled muže, kteří se o styl ženského oblékání nijak nezajímají.

 

Nemůžeš si je malovat, když je nemáš

Krásně zvláčnit a vybarvit si rty není vůbec těžké. Obrysy se dají zvýraznit pomocí konturovací tužky a dnešní výběr rtěnek od matných po velmi lesklé dává příležitost udělat se krásnou v každé situaci. Jeden problém tu ale je: rty lze líčením udělat nápadnější, zajímavější a krásnější, možná kombinací různých barev obrysů a výplně zařídit, aby se zdály opticky trochu větší, ale není je možné dokreslit tam, kde by měly být, ale nejsou. Příliš úzké rty, případně pokleslé koutky nejenže devalvují úsilí věnované líčení a náklady s ním spojené, ale dodávají obličeji zbytečně přísný výraz a takzvaně mu přidávají roky. Zkušenost s tím má mnoho žen, někdo má příliš úzký alespoň jeden ze rtů odjakživa, někomu se začínají zužovat s postupujícím věkem. Pokud však nějaká dáma přesto touží po takové dominantě obličeje, jakou se může pochlubit třeba Angelina Jolie, má celou řadu možností, jak zařídit, že její rty budou skutečně (nikoliv jen opticky) plnější.

 

Dočasně, nebo napořád

Ačkoliv v případě zvětšení rtů se jedná o ryze estetickou záležitost, která kromě duševní pohody a zvýšeného sebevědomí nepřináší žádný další zdravotní benefit, vynalezli lékaři z klinik estetické medicíny hned několik způsobů, jak klientkám plnější rty vyrobit. Do první skupiny patří zákroky, jejich působení zhruba po 12 měsících vymizí, a proto se musí opakovat. Patří sem především:

 

  • injekční aplikace kyseliny hyaluronové, která se postupně začne vstřebávat do organismu
  • lipofilling neboli zvětšení objemu rtů pomocí podkožní tukové tkáně klientky, která se po nějaké době začne také sama vracet zpět do těla

 

Častější metody, které zaručí plná ústa relativně nastálo, jsou:

 

  • vložení speciálních silikonových miniimplantátů (např. značky Permalip)
  • chirurgický operační zásah, při kterém se upraví tkáň rtů. Řezy jsou prováděny na vnitřní straně rtů, takže jizvy v žádném případě nejsou patrné.

 

Podle vybraného typu probíhá zvětšení buď ambulantně, nebo v celkové anestezii (pak už jde o klasickou operaci se vším, co to obnáší – tedy s předcházejícím vyšetřením a alespoň jednodenní hospitalizací). Přesto lze tvrdit, že se jedná o banální proceduru, při které se komplikace z principu věci téměř nemohou vyskytovat.

 

Cui bono?

Pořízením hezčích rtů žena prospěje především sama sobě. Jejich líčení bude snadnější a přitom zábavnější. S dokonalými a nepřehlednutelnými rty si bude moci dovolit nějaký ten prohřešek na svém outfitu, jako v případě v úvodu zmiňovaných Francouzek ji nikdo ani na minutu nebude podezírat, že o sebe nedbá. Navíc pokud si nestihne namalovat nic jiného než ústa, bude to úplně stačit – dostatečně výrazná barva rtěnky zajistí, že očí nebo makeupu si nikdo ani nevšimne.

Jak velkou pozornost věnujete výběru rtěnky? Kolik máte rtěnek? Všímáte si, jak si malují ústa jiné ženy? Považujete úzké rty za slušivé? Je podle vás horší zúžení horního rtu nebo dolního? Všimnete si dříve nedokonalých rtů nebo ochlupení kolem nich?

Jaroslava Prudká