ZADEJTE SVÉ KLÍČOVÉ SLOVO

Rty – jak je zvýraznit

Rty – jak je zvýraznit

Pokud sledujete sociální sítě a především fotografie vkládané jejich uživatelkami zhruba v posledních deseti letech, musí vám to být jasné – rty jsou právě teď nejvíc in. S našpulenými rtíky ve stylu Agáty Hanychové jako by se roztrhl pytel a stejně frekventovaně, jako se objevují, se otevřeně diskutuje o způsobech jejich zkrášlování. Zatímco před lety se o estetických úpravách rtů nahlas moc nemluvilo, nyní je na Instagramu více než 2 miliony hashtagů s označenými snímky injekcí do rtů a výplní rtů. Vyhledávač Google „injekce do rtů v mém okolí“ zaznamenává stálý nárůst již od roku 2014.

Velikost není všechno

Není divu, rty při rozhovoru zaujmou stejně jako oči a u fotografických snímků to platí dvojnásob. Navíc se jimi dají vyjadřovat emoce a tradičně platí za nejsmyslnější část obličeje. Existuje řada možností jak je zvýraznit a upozornit na ně. Od injekční výplně přímo do rtů, aby byly plné, přes přidání objemu pod spodní ret až po tetování. Tetování rtů pak v žádném případě není nová služba. Permanentní make-up, jak se mu říká, existuje už desítky let – ale pryč jsou dny používání modré či jiné přehnaně výrazné barvy. Seznamte se s červenáním rtů – tetováním, které nejen upraví barvu, ale také zlepší tvar a velikost vašich rtů.

 

Co stojí za dokonalostí

Pročervenání rtů je forma semi permanentního make-upu. V podstatě se jedná o kosmetické tetování rtů, které zvýrazňuje krásu jejich přirozené barvy, zlepšuje jejich tvar a dodává jim pevné ohraničení a iluzi plnosti, Toto ošetření vypadá po zhojení velmi přirozeně. Výplň je možná skvělá pro vytvoření objemu rtů, ale dobarvení jim dodává přírodnější vzhled. Funguje to tak, že do rtů se ukládá pomocí mechanické jehličky pigment, který vytváří vrstvy barvy. Pomůže vyrovnat tón rtů, ale stejně dobře se vypořádá s asymetrií. Zatímco dříve se pro dlouhotrvající make-up využívaly silné stroje, které zapouštěly syntetické pigmenty hluboko do kůže, dnešní permanentní make-up rty jenom přirozeně zvýrazní, protože se používají organické pigmenty a moderní digitální nástroje.

 

Slovní spojení tetování na rtech zní bolestivě – zvláště pro někoho, kdo by mohl hledat alternativu k výplňové injekci. Většina klientů však bolestivost procedury a následných okamžiků “po” hodnotí třemi nebo čtyřmi z deseti (přičemž deset je nejbolestivější). Znecitlivění rtů při zákroku je samozřejmostí. Pokud se obáváte o toleranci bolesti, můžete si před schůzkou vzít lék proti bolesti; měli byste se však vyhnout aspirinu a ibuprofenu, protože mohou ředit krev a způsobit větší citlivost..

Barvy nestárnou

Současná přírodní barviva skutečně drží odstín, bohužel působením okolních vlivů ztrácejí na intenzitě. Konkrétní scénář se liší člověk od člověka. Obecně platí, že pročervenání rtů může trvat několik let. Hodně se zde projevuje váš životní styl; kouření a pobyt na slunci. To vše může proces blednutí urychlit. Pokud máte nedostatek železa nebo používáte hodně peelingových produktů na obličejovou pokožku, opět může pigment rychleji vyblednout. Opakování zákroku po jisté době je skvělou příležitostí ke změně odstínu, žádná žena nechce používat stále stejnou rtěnku, navíc když změnila nebo z důvodu přibývajících šedin musela změnit barvu vlasů. Nastálo nalíčené rty jsou každopádně výhodou – “drží tvar”, nikdy se nerozmažou a navíc nikdy nebudete mít pocit, že jste nenalíčená. I kdyby se nic jiného nestihlo, rty budou držet fazónu.

 

Kolik máte rtěnek? Upravujete si líčení rtěnkou po každém jídle? Jakou máte zkušenost s nesmývatelnými rtěnkami. Chutná vám jíst, pokud máte čerstvě nalíčené rty? Jak jde dohromady rtěnka a smrkání?

Jaroslava Prudká