ZADEJTE SVÉ KLÍČOVÉ SLOVO

Permanentní make-up v Praze dělá čím dál více kosmetiček.

Permanentní make-up v Praze dělá čím dál více kosmetiček.

Víte, kteří lidé by se však jeho aplikaci měli vyvarovat?

V dnešní době permanentní make-up v Praze nabízí již velké množství kosmetických salonů. Ženy si přitom chválí zejména to, že díky němu se mohou oprostit od líčidel a cítí se krásně i po probuzení. Úspora času tak je poměrně klíčová. Když se k tomu navíc přidá ještě přirozeně podtržený vzhled, který každého zaujme, jedná se o perfektní volbu.

Jak to funguje?

Aplikace permanentního make-upu je poměrně jednoduchá a rozhodně se jí nemusíte obávat. Svým způsobem ji přitom můžeme přirovnat ke klasickému tetování, u kterého rovněž dochází k aplikaci pigmentu do pokožky prostřednictvím drobných jehliček. Zde je však třeba dávat pozor na to, že u permanentního make-upu se pigment aplikuje do jiné vrstvy pokožky než v případě tetování.

I díky tomu permanentní make-up nevydrží do konce života a postupem času se začne vytrácet. Tuto dobu lze přitom odhadnout zhruba na jeden až čtyři roky. Je to ovšem velmi individuální. Aplikace tohoto druhu líčení probíhá pod působením lokálních anestetik. Díky tomu se případné bolesti vůbec nemusíte obávat, jelikož o celém zákroku nebudete vědět.

Samozřejmostí by pro daný salon přitom mělo být sterilní prostředí a obzvláště přísné hygienické podmínky. Stejně tak i po aplikaci permanentního make-upu se doporučuje vyvarovat se na několik dní například prašnému prostředí a nevystavovat se zbytečně slunečním paprskům.

Výhody permanentního make-upu

Za zřejmě největší výhodu permanentního make-upu můžeme považovat skutečnost, že jeho nositelka se již nemusí věnovat každodennímu líčení. Již po probuzení tak bude připravená zahájit nový den, a to včetně zvýraznění všeho potřebného. S pomocí permanentního make-upu lze zvýraznit obočí a upravit veškeré jeho nedostatky.

Rovněž můžete odcházet s precizní oční linkou, kterou již nebudete muset každé ráno malovat. A také se můžete těšit na krásný odstín vašich rtů. S pomocí permanentního make-upu lze dále i upravit případnou nesouměrnost.

Využívají jej sportovkyně i nositelky čoček

Jak již bylo řečeno, permanentní make-up se hodí obzvláště pro ženy, které každé ráno nechtějí před zrcadlem strávit dlouhé hodiny. Nemusíte se přitom jeho aplikace bát ani v případě, že nosíte kontaktní čočky. Jeho výhod dále často využívají sportovkyně. Přeci jen klasická líčidla se vlivem potu často rozmazávají a svoji službu tak neplní dokonale. To se vám však s permanentním make-upem nestane. V neposlední řadě se vyplatí i pro takové ženy, které trpí na nadměrné slzení očí. A zákrok se jeví jako ideální pro dámy, které jsou na běžně dostupné kosmetické přípravky alergické.

Kdy se permanentnímu make-upu raději vyvarovat

Stejně jako u klasického tetování, i u permanentního make-upu by se měly mít některé osoby na pozoru. V prvé řadě se obvykle v salonech setkáte s tím, že při rýmě a kašli vám nikdo zákrok neprovede. Stejně tak i v případě, kdy trpíte na zvýšenou krvácivost nebo patříte mezi diabetiky.

Pokud jste alergici nebo trpíte poruchami štítné žlázy, většinou vám v salonu doporučí nejprve celý zákrok konzultovat s vaším ošetřujícím lékařem. Dále je třeba zpozornět, pokud v blízkosti místa, kde chcete provést pigmentaci, máte mateřské znaménko. V takovém případě vám rovněž bude doporučeno se tomuto místu spíše vyvarovat.

Před samotnou aplikací pigmentu se vyvarujte konzumaci alkoholu, kávy a dalších povzbuzujících prostředků. Dále se ještě speciální péče například vztahuje k ženám, které často trpí na opary rtů a rozhodnou se na nich permanentní make-up provádět. Pokud je to i váš případ, doporučuje se začít užívat lék proti oparům alespoň tři dny před plánovaným zákrokem. Díky tomu můžete vzniku dalšího oparu jednodušeji předejít.

Jaroslava Prudká