ZADEJTE SVÉ KLÍČOVÉ SLOVO

Laserové odstranění chloupků je dnes už standardní procedurou. Bezbolestnou!

Laserové odstranění chloupků je dnes už standardní procedurou. Bezbolestnou!

Má smysl se bavit o tom, co znamená laserové odstranění chloupků? Pokud jste viděli sex symboly 60 a 70 let, jako byly Brigitte Bardot nebo Claudia Cardinale, možná jste zahlédli pubické ochlupení nebo chlupy v podpaží. Dnes  by něco takového filmoví kritici strhali. Dost možná by to byli stejní kritici, kteří tehdy lačnili po pohledu na výše zmíněné herečky „nahoře bez“. Tím je vlastně zodpovězena otázka, zdali je odstraňování ochlupení smysluplné. Ano je. Dnes je to naprostá samozřejmost, běžný trend a součást intimní hygieny. Brigitte Bardot hrála celkem ve 47 filmech a kdyby její herecká kariéra pokračovala i dnes, bezesporu by na odstranění ochlupení přistoupila. Samozřejmě o tom, jako metodu by zvolila můžeme jen spekulovat.

Poděkujte Einsteinovi – vděčíme mu za laser

Byl to Albert Einstein, kdo jako první popsal laser z fyzikálního hlediska. Geniální vědec jako obvykle předběhl dobu. Něco jiného je popsat fyzikální princip a zcela jiná úroveň ho technicky dosáhnout. K tomu došlo až v roce 1960. Málokdo ví, že předchůdce laseru byl laser produkující nikoliv světelné (light), ale mikrovlnné záření. 

Co laser dokáže

Dnes dokáže laser neuvěřitelné věci. Řezat tvrdý kov, svítit ke hvězdám, přečíst čárový kód, vytyčit směr ražby podzemního tunelu. A nebo třeba bezbolestně zlikvidovat chloupky v intimních partiích nebo nad horním rtem. Slove „bezbolestně“ není nadsázka, byť zní poněkud přehnaně. Jak je možné, že něco, co dokáže propálit ocel nespálí tvář? Ve hře je nejen síla laseru, ale také konkrétní typ vyzařování. 

Praxe ví své

„Při práci v prodejně s kosmetikou se mě mladé zákaznice často ptaly, zdali vytrhávání chloupků pomocí epilátorů bolí. Musela jsem popravdě přiznat, že ano, byť se na nepříjemný pocit dá zvyknout,“ říká prodavačka Martina M. z Frýdku Místku. „Sama jsem například třísla vydržela, ale podpaží jsem raději častěji vyholovala“, dodává. Problém s bolestí i opětovným zásahem po ošetření pokožky laserem odpadá. Laserové odstraňování chloupků má hned několik výhod, bezbolestnost je jen jednou z nich.

Psychika je “potvora” aneb jeden příklad za všechny

Je hezká, chytrá, vzdělaná, pracovitá, má dvě děti, dobrou práci i plat a sympatického muže. Na první pohled ideální stav. Trápily ji jen dvě věci. Tou první jsou každoroční nepříjemné jarní pylové alergie, tou druhou byly nápadné chloupky vyrážející na bradě. V mládí Hanu Z. trápily víc, protože děti ve škole v domnění, jak jsou vtipné, ji přezdívaly Amazonka. To na sebevědomí zrovna moc nikomu nepřidá. Jenže aktuálně je v procesu odstraňování a už teď ví, že nepromarnila ani příležitost, ani peníze. Ví, že jí to sluší víc a ví, že to tak zůstane. Pryč je Amazonka ze školních let, pryč je mindrák. Zůstala jen pomalu blednoucí nehezká vzpomínka.

Laserové odstranění chloupků dodá sebevědomí

Zůstaňme u paní Hany, která přiznala, že už teď se těší do divadla. Vždycky ho měla ráda, ale vždycky se za svou tvář, byť jemně depilovanou, trochu styděla. Teď ví, že se jí radikálně vylepšil fyzický vzhled, protože první, kam se každý podívá, je obličej. Všichni víme, jak důležitý je první dojem. „Neříkám, že po zákroku to byla nějak extrémně radikální změna. Šlo vlastně ve skutečnosti o změnu nepatrnou. Jenže je to jako s vínem. Máte dobré víno a stačí jen malá změna chuti, aby z něj bylo vynikající. A víte co? Teď se cítím vynikajícně“, dodala. 

Zbývá jen udělat první krok

Psychologové tvrdí, že důležitý je vždycky udělat první, byť malý krok. Než začnete běhat maratony, musíte uběhnout svůj první kilometr. Než se odhodláte k finálnímu zákroku, je dobré o něm něco vědět. Ptejte se, sbírejte odvahu a pak přijde den, kdy budete, obrazně řečeno, mít maraton za sebou. 

Přemýšleli jste někdy o tom, jak se zbavit nežádoucího ochlupení,  či jste ho dokonce postoupili? Nebo jste měli obavy – a jaké? A nebo jsou pro vás chlupy nedílnou  známkou osobnosti? Podělte se s námi v komentářích.

Jaroslava Prudká